Úvod Novinky Ekolamp - zpravodaj srpen 2020

Ekolamp - zpravodaj srpen 2020

14.09.2020 00:00

Ekolamp - zpravodaj srpen 2020

Vážení a milí přátelé,

V médiích proběhla zpráva, že se omezuje zpětný odběr elekrozařízení určité značky ze sběrných dvorů. V této souvislosti bychom Vás chtěli ubezpečit, že EKOLAMP ze všech míst své sběrné sítě odveze veškerá vysloužilá elektrozařízení ze skupin 3, 4 a 5, a to bez ohledu na výrobce elektrozařízení.

Na sběr obrazovek, monitorů, televizí, telefonů, tabletů, ledniček či klimatizací, které nespadají do výše uvedených skupin, však EKOLAMP nemá licenci, a proto je nesmí sbírat.

Nevíte si rady při zařazování výrobků? Připravili jsme pro Vás Katalog elektrozařízení

Stále dostáváme dotazy týkající se zařazování výrobků nově uváděných na český trh. Od ledna 2019 spadají do zpětného odběru veškerá vysloužilá elektrozařízení z domácností a to včetně svítidel. Týká se to i velkého množství elektrozařízení obsahujících LED diody jako jsou např. čajové svíčky, světelné řetězy, svítící vánoční stromečky či větvičky, ruční svítilny či svítící oblečení - všechny tyto výrobky je potřeba recyklovat a výrobci za ně musejí odvádět příspěvek na recyklaci kolektivnímu systému.

Pokud si nejste jisti, zda má výrobek spadat do zpětného odběru a  jestli za něj máte odvádět příspěvky na recyklaci, navštivte náš nový Katalog elektrozařízení.  Pokud v něm nenaleznete hledané elektrozařízení, budeme rádi, když nám o  tom dáte zprávu, abychom ho mohli do katalogu doplnit.

tým EKOLAMP

Zde můžete přejít přímo na zpravodaj Ekolamp srpen 2020 !!!